Kā mājas sienas virsmu sagatavot krāsošanai?

Kā mājas sienas virsmu sagatavot krāsošanai?

Pirms krāsot sienu ir nepieciešams veikt sagatavošanas darbus

Sienu krāsošana ir vienkāršākais veids, kā atjaunot dzīves telpu. Tomēr jāņem vērā, ka pareiza sienu sagatavošana ir ļoti svarīga, lai sasniegtu lielisku gala rezultātu.

Putekļi, caurumi un plaisas sienās, nolobījusies krāsa vai tapešu gabali var būt šķērslis ilgnoturīgam un nevainojamam sienas krāsojuma izskatam. Vēlies, lai arī pēc 3, 5 vai 10 gadiem sienas krāsojums saglabātu kvalitatīvu izskatu?

Šeit būs nepieciešamie darbības soļi sienu virsmu sagatavošanai pirms krāsošanas darbiem.

sienas

Ja esi gatavs veikt pārvērtības savā mājā, zemāk lasi padomus:

 • kādi nepieciešamie darbarīki,
 • kā sagatavot telpu pirms darba veikšanas,
 • kā noņemt netīrumus un veco apdari no sienas virsmas,
 • kā pielietot krāsotāja līmlenti,
 • kā pielietot dziļumgrunti,
 • kā apstrādāt virsmu ar špakteli,
 • kā uzklāt uz sienas gruntskrāsu,
 • kā pārbaudīt sienu pirms krāsošanas.

8 soļi kā mājas sienas virsmu sagatavot krāsošanai

 1. Nepieciešamie darbarīki

 Lai iegūtu labu rezultātu būs nepieciešami arī labi darbarīki:

2. Telpas sagatavošana pirms darba

Vispirms jāsagatavo telpa, kurā strādāsiet, lai pasargātu apkārtējās virsmas un mēbeles no gružiem, putekļiem un krāsas.

 • Atbrīvojiet telpu no mēbelēm un citiem priekšmetiem, lai telpa būtu brīva un nekas netraucētu darbu veikšanu. Savukārt, ja mēbeles nevar pārvietot uz citu telpu, apklājiet tās ar plēvi.
 • Ja sienā ir slēdži, kontaktligzdas vai gaismas avoti, atvienojiet tos no strāvas un noņemiet no sienas vai aizlīmējiet ar līmlenti.
 • Nosedziet grīdu ar plēvi, krāsas noturīgu papīru vai, vislabāk, ar kartonu, kas neslīdēs un uzsūks krāsu, ja tā nopilēs.

sienas2

3. Attīriet sienas no vecās apdares

 Pirms darba uzsākšanas, nepieciešams atbrīvoties no vecās apdares.

 • Ja iepriekš uz sienas bijušas tapetes, tās nepieciešams noņemt. Ar tīrīšanas līdzekli vai mehāniski noņemiet veco līmes klīsteri. Labi nomazgājiet virsmu un atstājiet nožūt.
 • Ja sienas ir iepriekš krāsotas, notīriet veco nelīdzeno, nolupušo krāsas virskārtu, ja tāda ir. Grūti notīrāmai krāsai var izmantot krāsas noņēmēja Dufa Universal Abbeizer līdzekli, izmantot atbilstoši lietošanas instrukcijai. Notīriet virsmu ar mazgāšanas līdzekli, labi noskalojiet un atstājiet nožūt.
 • Ja sienas kādreiz tikušas balsinātas ar krītu, tās nepieciešams notīrīt, lai jaunā krāsa labāk turētos. Krītu vislabāk noņemt, samitrinot virsmu ar siltu ūdeni un nokasot ar špakteļlāpstiņu. Pēc tam virsmu notīrīt ar birsti.
 • Savukārt, dažādus traipus tīriet ar lupatiņu, kas samitrināta siltā ūdenī, kam pievienots neliels daudzums ziepju.

sienai3

4. Izmantojiet krāsotāju līmlenti

Lai atvieglotu darbu pēc krāsošanas, izmantojot krāsotāju līmlenti, aplīmējiet līstes, detaļas un citas virsmas, uz kurām nevēlaties, lai nonāktu krāsa. Tādējādi pēc tam tās nebūs jātīra.

 • Izmantojiet garākus lentes gabalus, nevis vairākus īsākus gabalus.
 • Līdz minimumam samaziniet atstarpes lentē, tādējādi nodrošinot, ka krāsa nelīst cauri.
 • Izmantojot tīru špakteļlāpstiņu, piespiediet lentes malas, lai lente stingri pielīp.

sienas4

5. Gruntēšana ar dziļumgrunti

Pēc vecās apdares noņemšanas uz virsmas ir palikuši putekļi, tādēļ sienu nepieciešams nogruntēt ar dziļumgrunti. Tā stiprina virsmu, sasaista esošos putekļus uz pamatnes un uzlabo nākamā slāņa saķeri.

6. Sienu izlīdzināšana

Pēc dziļumgrunts uzklāšanas būs labāk redzami sīkie defekti, kurus nepieciešams izlīdzināt ar špakteli, lai panāktu maksimālu virsmas gluduma pakāpi. Mazākām plaisām izmantojiet mazāku špakteļlāpstiņu, lielākām – vidēja lieluma.

Uz nelīdzenajām vietām uzklāj špakteli plānā kārtā un izlīdzina. Svarīgi neuzklāt špakteli pārlieku biezā kārtā, jo tas prasīs daudz vairāk laika slīpēšanai. Svarīgi, lai iepriekšējā kārta būtu pilnībā nožuvusi un cieta, tad to nepieciešams noslīpēt ar smilšpapīru un tikai tad uzklāt nākamo špakteles kārtu.

Ja plaisa vai caurums virsmā ir liels, tad iesakām izmantot arī sietlenti. Plaisu piepilda ar špakteli, tad svaigajā špaktelē iestrādā sietlenti un tai pāri klāj špakteles kārtu. Špakteli izsmērē 5–10 cm platumā. Kad pirmā kārtā nožuvusi, to noslīpē un klāj otro kārtu. Pēc otrās kārtas noslīpēšanas klāj trešo kārtu, izpludinot to aptuveni 20 cm platumā. Pēdējo kārtu arī noslīpē (neaizmirstiet uzvilkt pretputekļu masku).

Labākais, kā rīkoties, ja vēlaties iegūt labu virsmas līdzenumu, ir pēc visu defektu izlīdzināšanas špaktelēt visu sienas virsmu, izmantojot izsmidzinātāju vai rullīti. Izmantojiet smalku nobeiguma špakteli, kuru būs vieglāk slīpēt. Uzklājiet špakteli uz virsmas plānā kārtā un ar vienmērīgām, slaidām kustībām izlīdziniet to, un pēc nožūšanas uzslīpējiet špaktelēto virsmu.

Pēc virsmas slīpēšanas notīriet putekļus, var izmantot putekļu sūcēju, birsti vai mitru lupatu.

Picture5

7. Gruntskrāsas uzklāšana

Svarīgs solis ir gruntskrāsas uzklāšana. Gruntskrāsa padara pamatni vienmērīgu un mitrumu neuzsūcošu, padarot virsmu vieglāk krāsojamu un ekonomē krāsas patēriņu. Pirms lietošanas gruntskrāsu nepieciešams rūpīgi samaisīt. Tad to jāielej krāsu vanniņā un, izmantojot rulli, jāuzsāk sienas gruntēšana. Izveidojiet 5-10 cm krāsas joslu visos stūros, pie griestiem un blakus līstēm, lai veltnis varētu brīvi pārvietoties un nesaskartos ar blakus esošajiem laukumiem. Lielos virsmas laukumus uzklāt izmantojot lielo rulli 18-25 cm platu.

Picture6

8. Pārbaudiet sienas līdzenumu

Pēc gruntskrāsas uzklāšanas pārbaudiet sienas līdzenumu. Ja esat pamanījuši vēl kādus defektus, kurus nepieciešams izlabot, aizšpaktelējiet tos, noslīpējiet un atkārtoti nogruntējiet špaktelētās vietas.

Picture7

 

Rezultātā ir sagatavota virsma krāsošanas darbiem

Pareiza sagatavošana virsmas krāsošanai ļauj pagarināt krāsotās sienas virsmas kalpošanas laiku, kas laika gaitā radīs ievērojamus ietaupījumus. Patiesi ir vērts ieguldīt vairāk laika sagatavošanas darbiem, jo nobeiguma rezultāts jūs priecēs vēl ilgi.

Atliek tikai iegādāties krāsu sev vēlamajā tonī un ķerties pie krāsošanas darbiem!

 

——————————————————————-

Izvēlies produktu, izvēlies toni un saņem pasūtījumu pie pašām mājas durvīm visā Latvijā vai

KRASO krāsu veikalos:
– Rīgā, Vienības gatve 93(darba laiks: darba dienas 8.00-19.00, sestdiena 10.00-15.00)
– Liepājā, Brīvības iela 158a (darba laiks: darba dienas 8.00-18.00)
– Daugavpilī, Tautas iela 8 (darba laiks: darba dienas 8.00-18.00)

Jautājumu gadījumā sazinies ar  www.kraso.com pārdošanas speciālistu, kas ieteiks labāko un piemērotāko risinājumu un krāsu.