Kā panākt betona efektu uz sienas?

Mūsdienās interjerā aizvien populārāks kļūst industriālais stils. Tas moderni izskatās gan sabiedriskās telpās, gan veiksmīgi sakombinētos dzīvojamos interjeros.

Šim stilam raksturīgas nenosegtas ēku konstrukcijas, ventilācijas caurules, elektrības kabeļi, raupjas virsmas, atsegtas ķieģeļu sienas, neapstrādātas betona virsmas.

Industriālajā stilā labi iederas mēbeles no šķietami neapstrādāta vai vecināta efekta masīvkoka un metāla.

Lai izveidotu šāda stila variāciju arī savā interjerā vari sākt ar to, ka parastai sienai piešķir neapstrādāta betona efektu! Lai tādu izveidotu ir nepieciešams:

  • dekoratīvā struktūrkrāsa Tikkurila Tunto Hieno pelēkā tonī (Piem. NCS S 3500-N);
  • laka sienām Vivacolor Lacquer Wall Akva;
  • krāsošanas veltnis ar garu plūksnu;
  • krāsošanas veltņa kāts;
  • lāpstiņa izlīdzināšanai;
  • špakteļlāpstiņa;
  • ota lakošanai;
  • smilšpapīrs.

Iesakam pirms visas vēlamās virsmas krāsošanas, izveidot paraugu!

Tā Tu labāk sapratīsi, kā vieglāk ir strādāt ar instrumentiem, kādu rakstu iegūst ar katru instrumentu, cik biezā kārtā nepieciešams likt krāsu un tml. Pamatnei uz kuras taisīt paraugu derēs jebkāds ģipškartona plāksnes atgriezums, plats dēlis, ļoti stingrs kartons u.c.

1. Vispirms “uzlabo” parastu, garspalvainu krāsošanas rulli – salipinot ar to pašu krāsu Tunto Hieno (kā zemāk attēlā), ļauj tai apžūt apmēram 4h.

Šis rullis būs nepieciešams, lai vēlāk, klājot krāsu, iegūtu vēl reālāku betona efektu.

2. Ar špakteļlāpstiņu uzliek krāsu uz ķelles.

3. Krāsu klāj tā, it kā censtos to izlīdzināt. Tad viegli pārvelk ar lāpstiņu izlīdzināšanai dažādos virzienos (jāizvairās no biezām krāsas kārtām, lai žūstot tā nesāktu plaisāt). Redzēsi – vēlamā efekta raksts burtiski izveidojas pats!

4. Uzreiz, kad krāsa uzklāta uz visas virsmas, bet vēl nav sacietējusi, vietām norullē ar īpašo krāsas rulli, ko izveidoji sākumā, šādi izveidosies betonam raksturīgais raksts.

5. Papildus vēl var imitēt betona bloku savienojuma vietas. Ar metāla lineālu un skrūvgriezi ievelkot līnijas viegli apžuvušā krāsā.

6. Kad krāsa pilnībā sacietējusi, visu virsmu viegli noslīpē ar smilšpapīru (vislabāk to darīt nākamajā dienā), lai tā nebūtu asa un būtu pieskārieniem patīkama.

7. Ar mīkstu birstīti noslauka slīpēšanas putekļus un nolako visu virsmu ar Lacquer Wall Akva, lai tā arī ikdienā būtu viegli kopjama un iegūtu betonam raksturīgo, vieglo spīdumu.

Un lūk – galarezultāts!

DAŽI PIEMĒRI NO BETONA SIENĀM INTERJERĀ:

——————————————————————————————–

Šos un citus produktus ar vislabāko atlaidi variat iegādāties tieši kraso.com

Izvēlies produktu un toni un saņem ātri savu pasūtījumu pie pašām mājas durvīm visā Latvijā vai

KRASO krāsu veikalos:
– Rīgā, Vienības gatvē 93
– Liepājā, Brīvības ielā 158a
– Daugavpilī, Tautas ielā 8

Jautājumu gadījumā sazinies ar kraso.com pārdošanas speciālistu, kas ieteiks labāko un piemērotāko risinājumu un krāsu.