Tietoja KRASO

KRASO (aiemmin Krāsu serviss) on yksi johtavista maalikauppa- ja viimeistelypalvelujen tarjoajista Latviassa ja sen naapurimaissa, ja sillä on yli 20 vuoden kokemus.

Me olemme värien puolella!
Tiedämme kaiken väreistä!
Taistelemme harmautta, tylsyyttä ja mitä tärkeintä – välinpitämättömyyttä vastaan!
Olemme tiimi, joka tietää mitä tekee ja uskoo siihen!

Lue lisää

KRASO perustettiin vuonna 2000, mutta perustajilla on aiempaa alan kokemusta työskentelystä suomalaisessa ja ruotsalaisessa yhteisyrityksessä. 21 vuoden aikana KRASO on kasvanut yhdeksi Latvian ja naapurimaiden suurimmista maalien ja maalauspalveluiden tarjoajista. Krāsu Serviss -yritys organisoitiin kahdeksi erilliseksi konserniyhtiöksi: SIA KRASO ja SIA KRASO SERVICES erottamalla kauppa-ala rakennusalasta.

KRASOlla on kolme kauppa-varastokeskusta Latvian suurimmissa kaupungeissa: Riiassa, Daugavpilsissa ja Liepajassa.

Vuonna 2015 perustettiin ensimmäinen täysimittainen maalien verkkokauppa, joka toisin kuin muut rakennustuotteiden verkkokaupat tarjoaa sävytettyjä maaleja.

MEIDÄN ARVOMME

Liiketoimintastrategian, mission ja vision voivat määritellä omistajat, johtajat tai markkinointiasiantuntijat, mutta arvomme ovat peräisin työntekijöiden tietoisuudesta, tahdosta ja kyvystä välittää se asiakkaille.

Kokemus
21 vuoden aikana olemme keränneet sekä teoreettisia että käytännön tietoja. Olemme tehneet virheitä, oppineet niistä ja juhlineet saavutuksiamme. Siksi olemme vakuuttuneita siitä, että tarjoamamme tuotteet, neuvot ja ratkaisut ovat asiakkaille paras valinta.

Kehitys
Me opimme ja seuraamme alan kehitystä jatkuvasti. Kehitämme valikoimaamme jatkuvasti ja olemme ylpeitä siitä, että meillä ja asiakkaillamme on mahdollisuus tutustua alan nykysuuntauksiin, uusimpiin tuotteisiin ja maalaustekniikkoihin.

Vastuu
Olemme vastuussa päätöksistämme, ratkaisuistamme ja tuloksesta. Tunnemme olevansa vastuussa myös asiakkaan työn kokonaistuloksesta. Olemme kaikki vakuuttuneita siitä, että vastuullinen
suhtautuminen työntekijöihin, työtovereihin, asiakkaisiin ja yhteistyökumppaneihin on olennaisen tärkeää pitkän aikavälin kehitykselle.

Erinomainen asiakaspalvelu
Filosofiamme on auttaa asiakasta. Meille on tärkeää, että asiakas saa yrityksestämme positiivisemman ja hyödyllisemmän palvelukokemuksen. Tärkeää on myös se, että meidän neuvoihimme
ja ratkaisuihimme voi luottaa, ja että KRASO on asiakkaille aina ensimmäinen maaliostoksiin liittyvä valinta.

Ammattimaisuus
Markkinoilla maineemme perusta on ammattimaisuutemme: maaleja koskeva edistynyt tietämyksemme ja kiinnostuksemme, halumme palvella ja kykymme sovittaa yhteen asiakkaan mahdollisuudet ja tarpeet halutun tuloksen saavuttamiseksi. Me olemme iloisia siitä, että asiakkaat tuntevat sen ja arvostavat sitä.

Tiimimme

uldis silicans
Uldis Slicāns

KRASO SIA
Valdes priekšsēdētājs

uldis@kraso.com

IMG 8149 scaled e1664958458536
Sanita Rozentāle

KRASO SIA un KRASO SERVICES SIA
Valdes locekle,
Finanšu direktore

sanita@kraso.com

Kārlis Robežs, KRASO WOODPAINTING Valdes loceklis
Kārlis Robežs

KRASO WOODPAINTING SIA
Valdes loceklis

karlis@kraso.com

Toms Krilovs
Toms Krilovs

KRASO SIA
Valdes loceklis,
IT un e-komercija

toms@kraso.com

Andris.Lauris.Kuznecovs
Andris Lauris-Kuzņecovs

KRASO SERVICES SIA
Valdes priekšsēdētājs

andris@kraso.com

Iveta Gabaliņa, KRASO FOUNDATION valdes priekšsēdētāja
Iveta Gabaliņa

KRASO FOUNDATION
Valdes locekle

foundation@kraso.com


IMG 8103 scaled e1664958560770
Ilona Viļumsone

SIA "KRASO" un SIA "KRASO SERVICES" Mārketinga vadītāja

ilona@kraso.com

Silva e1664956637777
Silva Susekle

SIA "KRASO" un SIA "KRASO SERVICES" Mārketinga projektu vadītāja

silva@kraso.com

Aigars Berzins
Aigars Bērziņš

SIA "KRASO" un SIA "KRASO SERVICES" IT projektu vadītājs

aigars@kraso.com

Ingars Puters
Ingars Puters

SIA "KRASO" Krāsu interneta veikala Kraso.com vadītājs

ingars@kraso.com +371 26662270

Māris Cunskis

SIA "KRASO" Rīgas filiāles vadītājs

maris@kraso.com +371 26353338

Gints Jaunzemis
Gints Jaunzemis

SIA "KRASO" Liepājas filiāles vadītājs

gints@kraso.com +371 28649011

IMG 8131 2 scaled e1664958784385
Vitālijs Teļežņikovs

SIA "KRASO" Daugavpils filiāles vadītājs

vitalijs@kraso.com +371 26612277

IMG 8133 scaled e1664958686510
Atis Muižnieks

SIA "KRASO" Daugavpils filiāles tirdzniecības pārstāvis

atis@kraso.com

Dagnis Rajeckis
Dagnis Rajeckis

SIA "KRASO" Celtniecības krāsu tirdzniecības pārstāvis

dagnis@kraso.com

Janis Dreiblats
Jānis Dreiblats

SIA "KRASO" Tirdzniecības pārstāvis koka pārklājumiem

janis@kraso.com

Girts Grube
Ģirts Grūbe

SIA "KRASO" Tehnologs

girts@kraso.com

Gatis Nevlans
Gatis Nevlans

SIA "KRASO" Rūpniecisko metāla krāsu pārdošanas vadītājs

gatis@kraso.com

IMG 8153SZ e1664959166431
Sandra Zviedre-Karavaičika

SIA "KRASO" Klientu gids krāsu izvēlē

sandra@kraso.com

Ingus
Ingus Baltruns

SIA "KRASO" Tirdzniecības pārstāvis koka pārklājumiem ārdarbos, rūpnieciskām līmēm, abrazīviem un krāsošanas iekārtām

ingus@kraso.com

Inga Staseva
Inga Staseva

SIA "KRASO" Dizainere - klientu konsultante

inga@kraso.com

Gints.Eisaks
Gints Eisaks

SIA "KRASO SERVICES" Darbu vadītājs celtniecības objektos

gintse@kraso.com

Aleksandrs.Osipovs
Aleksandrs Osipovs

SIA "KRASO SERVICES" Darbu vadītājs celtniecības objektos

aleksandrs@kraso.com

Numerot 2021

Työntekijät

Liikevaihto

Valmiit rakennusprojektit

Työntekijät

Liikevaihto

Liikevaihto

Työntekijät

Valmiit rakennusprojektit

Tuetut hankkeet

Yrityksemme

KRASO SIA
Rek. Nro: 40003519729
ALV-numero: LV40003519729
Osoite: Vienības gatve 93,
Rīga, LV-1058, Latvia

Swedbank AS
SWIFT: HABALV22
IBAN: LV78HABA0001408056931

KRASO SERVICES SIA
Rek. Nro: 40203305274
ALV-numero: LV40203305274
Osoite: Vienibas gatve 93,
Rīga, LV-1058, Latvia

Swedbank AS
SWIFT: HABALV22
IBAN: LV64HABA0551050718710

KRASO WOODPAINTING SIA
Rek. Nro: 40203372699
ALV-numero: LV40203372699
Osoite: Melluzu 17,
Rīga, LV-1067, Latvia

Swedbank AS
SWIFT: HABALV22
IBAN: LV89HABA0551052072768

KRASO FOUNDATION verein
Rek. Nro: 40008302271
Osoite: Vienības gatve 93,
Rīga, LV-1058, Latvia

Swedbank AS
SWIFT: HABALV22
IBAN: LV85HABA0551050153210